בלוג

איך הוא עושה לי את זה? מה, הוא לא יכול לתת לי רגע אחד של זמן עם עצמי? כל הזמן אימא, אימא, אימא, אימא. אני כבר משתגעת מזה, אני משתגעת ממנו"
אנחנו הזהב של הילדים שלנו. איכות הזהב שלנו תלויה באיכות ההתפתחות שלנו ומעבדת האליכמיה היא מעבדת החיים ובעיקר – מעבדת ההורות.
"כל ילד צריך לעבור על חוקים על מנת להמשיך ולהתפתח" (ברט הלינגר) האמת היא שלא ממש הבנתי מה זה אומר "לעבור על חוקים" וגם לא ממש היה ברור לי מי הוא אותו ילד ובן כמה הוא.
הדבר שהכי מפחיד אותי בזה שהילדים כל הזמן בבית הוא המריבות שלהם. הם רבים המון. אני כל הזמן אומרת להם שהם צריכים לאהוב אחד את השני, שזה הכי חשוב בעולם, שאין כמו אחים
אני מגיעה אליו לחדר. הוא מאושפז במחלקה ההמטו-אונקולוגית חדר 17. הוא אומר לי: "נעים לי להישען עליך". קשה לי. קשה לי עם המשפט הזה. אני לא רוצה שהוא יישען עלי!!! אבל איך אומרים את זה בלי לפגוע? איך אומרים את זה בצורה מצמיחה?
תפקיד ההילינג למוסס את האמונות / מחשבות / מחלות כדי להביא את האדם לתפקוד מלא. אצלי בקליניקה ההילינג הוא כלי עזר נוסף בדרך להביא את ההורים שאני עובדת איתם להורות שלמה ומלאה יותר. הוא מחזק תהליכים נוספים שקורים בקליניקה ובחיים.
הורים צעירים (ולא רק הם), מעידים פעמים רבות כי הם חשים ייסורי מצפון. כמעט תמיד, ייסורי המצפון הינם תוצר של החלטות שקיבלתם ולא הטיבו עם ילדיכם. לא אחדש לכם כי להשיב את הגלגל לאחור – לא ניתן. עם זאת, אולי אחדש לכם כי טעויות הן טבעיות, וחלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה האינסופי שלכם כהורים.
אחת ההבטחות שהבטחתי לעצמי כילדה היה שאני לא אהיה כמו אמא שלי. ופתאום בקורס "אימהויות במשא ומתן", שאני לומדת כחלק מהתואר השני שלי (ו-ואוו, זה רק המפגש הראשון) אני פתאום מבינה, שעצם ההבטחה הזאת, עצם האמירה הזאת מכילה בתוכה את הידיעה שאני אהיה אמא.
קטגוריה
תגית

רוצים ליצור שינוי בחייך?
יש לכם שאלות? צריכים ייעוץ?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם