אימהויות במשא ומתן

אחת ההבטחות שהבטחתי לעצמי כילדה היה שאני לא אהיה כמו אמא שלי.
ופתאום בקורס "אימהויות במשא ומתן", שאני לומדת כחלק מהתואר השני שלי (ו-ואוו, זה רק המפגש הראשון) אני פתאום מבינה, שעצם ההבטחה הזאת, עצם האמירה הזאת מכילה בתוכה את הידיעה שאני אהיה אמא.
ההסללה הזאת שהיתה בתוכי.
העובדה שלא להיות אמא לא היה בכלל אופציה, אלא רק אימהות אחרת. מכה בי כרגע.
חלק גדול מהאימהות שמגיעות אלי, הן אימהות שנתנו לעצמן את ההבטחה הזאת, כשהיו צעירות.

חלק גדול מהאימהות שמגיעות אלי, הן אימהות שנתנו לעצמן את ההבטחה הזאת, כשהיו צעירות.

כשסיפרתי למרצה (אורנה דונת), שכילדה האכלתי את אמא שלי לוקשים, לא עשיתי לאמא שלי חיים קלים והייתי ערה לזה. כלומר, ידעתי שהורות יכולה להיות קשה. הורות יכולה להיות דרך חתחתים ולא מתגמלת (הרי זו היתה החוויה שלי כילדה לאמא שלי). ומהמקום הזה, אני תוהה למה כן בחרתי להיות אמא.
דונת דיברה על wishful thinking על כך שהחלום, השאיפה היא להיות אחרת בהורות, שכן אין אלטרנטיבה אחרת (אל הורות).
שמי שחושבת כמוני, שמי שחווה את הילדות שלה, כמו שאני מתארת, היא צריכה להתארגן בתוכה על מבנה בו היא תוכל להיות אמא על אף הקושי. ואולי על אף חוסר הרצון.
לא היתה בתוכי תפיסה או יכולת לתפוס שזה לגיטימי לא להיות אמא ולכן, אם ברירת המחדל היא אימהות – אז אני צריכה להתארגן בתוכי לאיך אני כן הופכת לאמא אבל מארגנת את חיי, כך שלא תהיה לי את החוויה שלאמא שלי היתה.

אני לא רוצה לדבר על אם זה כן או לא הצליח ועל חוויית האימהות שלי ב 17 השנים האחרונות.
אני רק רוצה להניח כאן, בשביל כל האימהות שהבטיחו לעצמן שהן תהיינה אחרות (וגם בשביל האבות) ואולי גם בשביל הנשים (והגברים), שהן עדיין לא אימהות, שההסללה שבה אנחנו חיים, בחברה הזאת, היא כל כך חזקה עבור רבים מאיתנו, שבשביל רבות מאיתנו, לדמיין חיים שבהן לא נהיה אימהות לא היתה אפשרות. אבל לדמיין חיים שבהן נהיה אימהות אחרות מאמא שלנו – למעשה, זו היתה האופציה היחידה שהיתה לנו כדי להמשיך במסלול החיים אליו נועדנו ואליו, כנשים, ייעדו אותנו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

עוד מהבלוג

נדב הוא ילד הוא לא נס

על השיעורים שלנו עם הילדים

הצטרפו לקבלת הניוזלטר שלי

אני רוצה להמליץ על הקורס קונסטלציה קארמתית .

הקורס נותן נקודת מבט חדשנית ומרעננת על שיעורי חיים גלגולים וקארמה.

יעל העבירה את החומר בצורה מסודרת ובהירה תוך הקשבה רבה לקבוצה ולצרכים שעלו ממנה.

רוית

ממליצה בחום רב על קורס הקונסטלציה הקארמתית.
הלמידה פותחת אופקים חדשים וחשיבה אחרת ושונה לפתרון קונפליקטים אישיים, הבנה מאיפה הם מגיעים ולהפריד מעורבות ע"מ לשחרר את הקושי שהגיע לחיים הללו.
קשיים שיש לנו עם אנשים, שהם תולדה של העבר, גם הם מתגלים ומובנים.
הרעיון לשחרר מעורבבות ולהפריד בין מה שקרה בגלגול אחר למה שהבאנו איתנו לחיים הללו.
לקחת את החוזקות ולהשאיר את הקושי במקום אליו הוא שייך.

קורס מרתק, מסקרן ומעניין מאד.
כלי נוסף לארגז הכלים התורם לרווחתו של האדם.

צביה כהן צדק

קשה לי להסביר מילים את שיטות הטיפול של יעל, אך החשוב הוא החוויה שלהן בגוף, בנפש, בראש והן פשוט עובדות. יעל כמטפלת לא חושבת שהיא יודעת מה את צריכה או הכי טוב עבורך, היא לא מתנשאת ,היא מכילה ואחד הדברים שהיא נתנה לי זו היכולת לשנות דברים גם כאשר הכל נראה אבוד ושחור. זה מעבר לתחושת תקווה, זו תחושת מסוגלות, הסתכלות אחרת על מצבים ורגשות ובתוך הטיפול היא מצליחה לתת את  התמיכה שתאפשר למטופל לפעול בעצמו.  תחילה הדברים נראים מוזרים בטיפול אך מהר מאוד מבינים שלא צריך להבין אלא להרגיש ומבחינים  בשינוי מהר.  אני ממליצה בחום ועדיין ממשיכה ללכת ליעל.

אביטל (שם בדוי)

אין רגע דל במודולה (בלימודי) לקונסטלציה קארמתית, שיעל עיני מעבירה, המאתגרת את המוכר והידוע ברמות על. עבורי ועבור הקבוצה.
יעל יצרה מיכל בטוח להסתקרן ולחקור את הלא נודע, הוליכה צעד צעד את המודעות לעולמות שמעבר, בנינוחות, מקצועיות וחכמה. הייתה לי זכות גדולה ללמוד ממך ואתך יעל יקרה .
העולם שלי התרחב, הראיה שלי בהירה יותר, והמיכל גדל.
מכירה ומוקירה על כל ההתנסויות, כול רגע ורגע של למידה במסע, שממנה חזרתי מלאה במתנות.
תודה מכל הלב.

 

דיאנה  גלזר   MSC

יעל התגלתה כאשת מקצוע מהשורה הראשונה, גם בקונסטלציה משפחתית וגם בטיפול בכלל.
בדרך הלימוד שלה, יעל מנגישה את השיטה בקלות לתלמידים תוך התוויית דרכי עבודה וכלים המאפשרים להתחיל לעבוד אפילו לכאלה שבתחילת הדרך. היא עושה זאת בנעימות, בגובה העיניים, מעודדת ומעבירה ביטחון למתחילים.
בדרך עבודתה, היא מגלה אף אחריות רבה.

הגר, מטפלת רגשית בשיטות קצרות טווח

״ אצל יעל עיני למדתי יותר ממודולה אחת והסיבות לכך הן רבות. ראשית  המידע הועבר בצורה עניינית ובהירה, אבל ידע הוא רק ידע, ואני התחברתי בעיקר לחשיבה הפתוחה, לחיבורים המעניינים בין הדברים שעולים כמו באקראי ואשר הובילו אותי לגילויים אישיים חשובים. אהבתי ועדיין את היחס האישי אשר מעורר תחושה של אכפתיות אמיתית ורצון אישי לתרום ולעזור.

אטי תירוש, מאמנת מטפלת ומנחה בגישות משולבות

רוצים לדעת יותר?יש לכם שאלות? צריכים ייעוץ?

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם

רוצים ליצור שינוי בחייך?
יש לכם שאלות? צריכים ייעוץ?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם