שינויים בחיים

אז זהו, עוברים.

עוברים גיל, עוברים דירה, עוברים מסטאטוס אחד למשנהו. כל החיים אנחנו נמצאים במעברים.

במקום העבודה הקודם שלי, אחד המוטואים החשובים ביותר שלנו היה: "הדבר היחיד הקבוע בחיינו הוא השינוי". וכמה שזה נכון!

אנחנו כל הזמן משתנים, כל הזמן משנים. פעמים רבות מבלי משים.

מתי הקושי מתחיל?:

כשאנחנו רוצים לבצע את השינוי באופן מודע. פתאום אנחנו שמים לב לכל הדברים שמסביב, לכל מה שמפריע לנו וכל מה שקשה לנו.

כבני אדם, מאוד חשוב לנו לחיות בתנאים של ודאות, אף על פי שהחיים אינם ודאיים בכלל. לכן, כל שינוי, משמעו תזוזה בוודאות המוכרת לנו.

חיים באי- ודאות, לרובינו, הם קשים מנשוא. אנחנו אוהבים את היציבות שבחיים, גם אם הדבר גורם לכך שנהיה אומללים.

בודאי תאמרו- אף אדם אינו אוהב או מעדיף להיות אומלל. מצבים של אומללות, אם ישנם, הם מצבים של "אין בחירה". ואני טוענת שלהכל יש בחירה. וכן, ישנם אנשים שמעדיפים להיות אומללים מאשר לחיות באי- ודאות.

עיצמו רגע את עינכם וחישבו על המילה "שינוי". נסו לראות אותה כתובה, נסו לחוש בה. מה היא עבורכם, מה היא אומרת לכם. היכן אתם חשים בה. האם היא מכווצת אתכם או מאתגרת אתכם. האם היא מתסכלת אתכם או מפיחה בכם רוח? לאן בחייכם היא מובילה אתכם: לזוגיות, לעבודה, למשפחה, לתחום אחר בחיים? והתחום שאליו היא מובילה אתכם, האם אתם מוכנים לשנות אותו? האם אתם באמת מוכנים לשנות את איכות חייכם?

אם התשובה לכל הדברים האלו, היא "כן", הרי שאתם מוכנים להתחיל לצעוד בדרך.

הדרך של השינוי, פעמים רבות לוקחת זמן. אנו לומדים להיות מודעים לעצמינו, לסביבה שלנו, לרצונות שלנו (מתי בפעם האחרונה קמת בבוקר ועשית מה שאת/ה רוצה ולא מה שאחרים רוצים???).

כאשר מתחילים בתהליכים של שינוי, צריך לדעת, שבמהלך הדרך, קרוב לודאי, שנוותר על דברים רבים שהלכו איתנו. ייתכן ונוותר על פחדים, על הכעס על ההורים, על הבעיה שיש לנו מול סמכות ועוד. ייתכן גם שנוותר על העבודה, על הבעל/ האישה, על צורת החיים, כפי שחיינו אותה היום. יחד עם זאת, בתהליכים של שינוי, אנחנו גם מוסיפים לעצמינו דברים רבים וטובים: חיבור לרגשות, בן/בת זוג טובים יותר, עבודה טובה יותר, אורח חיים בריא יותר לעצמינו, בית אחר ועוד.

כל אחד חווה את השינוי אחרת. גם אם נראה, כי השינוי גורם לנו לסגת, הדבר נעשה על מנת שנתקדם בחיים ממקום בו אנו יותר חזקים, שכן ה"נפילות" באות להראות לנו דברים נוספים בחיינו, באישיותנו שעלינו לתקן ולשנות.

אז איך עושים את זה?

קודם כל מחליטים שאכן רוצים לשנות. אחר כך, ניתן לחוות תהליכים של שינוי בדרכים רבות. החל מפגישות עם פסיכולוג, דרך טיפולים הוליסטיים שונים, וכלה בקבוצות מודעות למיניהם.

ישנם אנשים רבים אשר רוצים להשתנות ולשנות את חייהם, אך הם אינם אוהבים לדבר על עצמם, או מעדיפים לעשות זאת, מבלי לחפור בנבכי נשמתם. טיפולים הוליסטיים, כדוגמת ה- EMF, והילינג, מאפשרים לבצע שינויים בחיים, מבלי שקיים הצורך לפתוח את סוגר הלב.

אז במה אתם בוחרים? להמשיך ולהרגיש ריקים? להמשיך ולהרגיש מתוסכלים? לדעת שאתם לא במסלול הנכון אבל למצוא את כל התירוצים האפשריים ל"מדוע אני עושה זאת"? או שמא אתם מעדיפים לקחת יוזמה, להסתכל במראה, ולהחליט שזה הזמן לשנות, זה הזמן לפרגן לעצמינו את החיים שמגיע לנו?

מה שלא תבחרו, איך שלא תעדיפו להסתכל על עצמכם במראה, אני כולי תקווה כי תהיו שלמים עם ההחלטה.

בהצלחה!

יעל

 

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.